Naprawa zamiast wymiany


Z pomocą produktów WEICON można przeprowadzać naprawy i oszczędzać koszty na wiele sposobów - czy to poprzez użycie sprayów, klejów czy narzędzi. Na tej stronie - podzielonej na sekcje "Przemysł i handel" oraz "Majsterkowanie" - znajdziesz wybór produktów naprawczych wraz z informacjami na temat zastosowań u klientów, konkretnych oszczędności i celów użycia. Zdjęcia, broszury i filmy wideo mówią jeszcze więcej o produktach.

Naprawy w przemyśle i handlu

AWB_Lecksuch-Spray
 Lokalizuj nieszczelności i oszczędzaj koszty z WEICON Leak Detection Spray

Średnia szczelność systemów sprężonego powietrza w przedsiębiorstwach przemysłowych wynosi 25%. Dzięki WEICON Leak Detection Spray pęknięcia i porowate miejsca w przewodach ciśnieniowych można wykryć na wczesnym etapie. Można w ten sposób uniknąć niepotrzebnych kosztów.AWB_Lecksuch-Spray
  Awaryjne naprawy przewodów i rur za pomocą WEICON Pipe Repair Kit

Do uszczelniania przecieków, zwiększania wytrzymałości strukturalnej lub zwiększania grubości ścianek idealnie nadaje się WEICON Pipe-Repair Kit zarówno na plastiku, stali jak i miedzi. Dzięki temu produktowi oferujemy alternatywę dla kosztownej wymiany odcinków i związanych z tym kosztownych przestojów.


AWB_WEICON A
Naprawa zaworu czterodrogowego w przemyśle papierniczym przy użyciu WEICON A

WEICON A może być stosowany do eliminacji uszkodzeń korozyjnych i wżerów na zbiornikach i innych komponentach. Na filmie zawór czterodrogowy został pokryty WEICON A. Dzięki temu wyeliminowano uszkodzenia ścierne spowodowane przez papier i wodę. WEICON A posiada certyfikat DNV GL. Dlatego nadaje się dodatkowo do prac naprawczych w przemyśle morskim.

AWB_WEICON_CBC_5
Podlewanie i podszywanie trudnych do wyrównania systemów za pomocą WEICON CBC

System żywicy epoksydowej służy jako zamiennik elementów pasowanych i przywraca bezpośredni kontakt z fundamentami. W przypadku połączenia siłowego tego łożyska mostu, niejednorodne sproszkowanie betonu spowodowane mikrodrganiami zostało odtworzone poprzez spoinowanie przy użyciu WEICON CBC.

Verdampfer
 Naprawy na powierzchniach pionowych przy użyciu WEICON Easy-Mix HT 180

WEICON Easy-Mix HT 180 to optymalne rozwiązanie do szybkich napraw na powierzchniach pionowych. Dzięki systemowi dozowania Easy-Mix, szybko utwardzający się 2-komponentowy klej jest bardzo łatwy w aplikacji. Klej został użyty do naprawy parownika w fabryce petrochemicznej i produkcja mogła zostać wznowiona już po 24 godzinach.


AWB_WEICON WR2
Konserwacja cylindra zewnętrznego młyna peletowego z WEICON WR2 i WEICON Ceramic BL

WEICON WR2 jest szczególnie przydatny jako odporna na ścieranie powłoka podkładowa przed nałożeniem ostatecznej powłoki z WEICON Ceramic BL wypełnionej krzemianem i cyrkonem.. Ta kombinacja produktów jest idealnym rozwiązaniem do konserwacji powierzchni metalowych, takich jak na przykład zewnętrzny cylinder prasy do peletów. Oba produkty są równie odpowiednie do napraw przenośników, szyn prowadzących i prowadnic.


WEICON Ceramic BL

AWB _Risspruefmittel Entwickler
Badania materiałowe z wykorzystaniem detektora pęknięć WEICON

Za pomocą  WEICON Crack Detector - środka czyszczącego, dyfuzyjnego i wywoływacza   - można delikatnie sprawdzać funkcjonalność materiałów metodą penetrantu barwnikowego. Spraye nadają się do wykrywania uszkodzeń na stalach stopowych i niestopowych, stali, żeliwie szarym i ciągliwym, spawach, tworzywach sztucznych, metalach nieżelaznych czy ceramice.
AWB_WEICON_HB300
Naprawa płyty drukarskiej za pomocą WEICON HB 300

Do wypełniania otworów, uszczelniania pomp czy naprawiania uszkodzeń karoserii i części maszyn, nasz WEICON HB 300 nadaje się doskonale - nawet na powierzchniach pionowych. U jednego z klientów powierzchnia styku uszkodzonej, ważącej 400 kg płyty dociskowej nie miała już 100% połączenia ciernego. Nasze rozwiązanie: kompensacja szczeliny za pomocą HB 300. Płyta dociskowa mogła zostać ponownie zamontowana, a wibracje i ewentualne zagrożenie zminimalizowane. Oszczędność kosztów w przypadku alternatywnego zakupu nowych łożysk wyniosła około 35000 €.


Naprawy typu "zrób to sam

AWB_Repair_Stick_Aqua
Szybka naprawa płytek dzięki WEICON Repair Stick Aqua

Idealnym pomocnikiem przy drobnych naprawach w budownictwie sanitarnym i grzewczym, w branży elektrycznej czy przy naprawach łodzi jest WEICON Repair Stick Aqua. Z jego pomocą można naprawić pęknięcia i dziury w płytkach i instalacjach sanitarnych, uszczelnić nieszczelności w zbiornikach na benzynę i wodę lub grzejnikach, czy też naprawić rozdzielnie elektryczne.

AWB_Contact-VA-1460
Szkła klejone z WEICON Contact VA 1460

Zepsute przedmioty codziennego użytku nie zawsze muszą być natychmiast wyrzucane; wiele rzeczy można szybko i łatwo naprawić. Za pomocą  a WEICON Contact VA 1460 można było ponownie zamontować skrzydełka nosków okularów przeciwsłonecznych. Ze względu na średnią lepkość, klej cyjanarytmiczny może być optymalnie stosowany w małych rowkach skrzydełek. Ponadto ma on niski poziom wypływu i dzięki temu nie pozostawia śladów po nałożeniu.AWB_Elektroinstallationsset_No.4
Dobrze wyposażony w gospodarstwie domowym w instalację elektryczną Zestaw 4

Nasz zestaw elektroinstalacyjny 4 od WEICON TOOLS powinien znaleźć się w każdym domu i na każdym placu budowy. Do różnych prac związanych ze ściąganiem izolacji doskonale nadaje się nasz klasyk, ściągacz do kabli nr 5. Nadaje się do wszystkich popularnych przewodów elastycznych i stałych. Okrągły ściągacz izolacji nr 13 oszczędza czas i nerwy podczas ściągania izolacji dzięki regulacji głębokości cięcia, ergonomicznemu kształtowi uchwytu i zwiększonemu zakresowi pracy.


AWB_WEICON_HP
Wypełnienie otworów w jastrychu za pomocą WEICON HP i WEICON Contour Filler Flexy

Codzienne zużycie spowodowane przez deskorolki poważnie uszkodziło podłogę hali w Pałacu Skaterów w Münster. Dzięki zastosowaniu pasty  WEICON HP, można było łatwo naprawić dziury w jastrychu. Aplikacja przy użyciu wypełniacza konturowego Flexy zapewniła gładkie, jak nowe powierzchnie. Po zastosowaniu system żywicy epoksydowej ma ogromną udarność, dzięki czemu bez problemu wytrzymuje długotrwałe obciążenia.


AWB_Epoxyd-Minutenkleber
Klejenie naczyń kuchennych przy użyciu WEICON Contact VA 8406 i WEICON Epoxy Minute Adhesive

WEICON Contact VA 8406 oraz WEICON Epoxy Minute Adhesive utwardzają się bardzo szybko, dzięki czemu dobrze nadają się do krótkotrwałych napraw. Na przykład drewniane naczynia kuchenne mogą być doskonale naprawione. Pęknięcia w tej krajalnicy do sera zostały wypełnione klejem cyjanoakrylowym o niskiej lepkości, przywracając tym samym stabilność uchwytu. Do przymocowania uchwytu do płaszczyzny użyto lepkiego, samopoziomującego kleju WEICON Epoxy Minute Adhesive.
Epoxy Minute Adhesive

AWB_Kabelschere_No.35
Praktyczne nożyce do kabli WEICON TOOLS nr 35 do zastosowań w branży elektrycznej

Nasz nożyk do kabli nr 35 firmy WEICON TOOLS jest zawsze gotowy do użycia w branży elektrycznej. Dzięki swojemu bezpiecznemu opakowaniu z klipsem do paska nie potrzebuje skrzynki narzędziowej i towarzyszy każdemu rzemieślnikowi gdziekolwiek się udaje. Umożliwia cięcie, ściąganie izolacji i zaciskanie - z wysoką wydajnością cięcia dzięki ostrzom ze specjalnej stali nierdzewnej.AWB_GMK 2410
Naprawa plandeki naczepy za pomocą WEICON GMK 2410

W tym, zastosowaniu plandeka przyczepy mogła być naprawiona przy użyciu WEICON GMK 2410. Do łączenia gumy z gumą lub gumy z metalem na dużych powierzchniach doskonale nadaje się GMK 2410. Ale również guma piankowa, pianka PE, skóra, filc, materiały izolacyjne, tekstylia, drewno i wiele tworzyw sztucznych mogą być klejone za pomocą odpornego na wilgoć kleju kontaktowego.AWB_Fast-Bond
Mocowanie listew przyściennych za pomocą kleju montażowego WEICON Fast-Bond

WEICON Fast-Bond to mocny klej, nadający się do malowania, szlifowania, a więc idealny pomocnik dla majsterkowiczów. Z jego pomocą można bez wysiłku mocować listwy kątowe, dekoracyjne czy przypodłogowe. Klej montażowy łączy płyty MDF, drewno, płyty wiórowe, pilśniowe i gipsowe, beton, marmur, kamień naturalny i sztuczny, ceramikę, gips, metal i sztywne pianki.


Szybkie naprawy przy użyciu żywic epoksydowych firmy WEICON, Fast-Metal oraz Aluminium Minute Adhesive.

Dzięki klejom WEICON Epoxy Minute Adhesive, WEICON Fast Metal Minute Adhesive i WEICON Aluminium Minute Adhesive prace naprawcze mogą być przeprowadzone błyskawicznie i łatwo. Kleje znajdują się w praktycznej podwójnej strzykawce i mogą być stosowane bez pistoletu dozującego oraz innych narzędzi. Na przykład elementy z drewna, metalu i aluminium można naprawić lub skleić w ciągu kilku minut.

Małe pęknięcia i otwory można uszczelnić uniwersalnym sprayem uszczelniającym firmy WEICON

Uniwersalny spray uszczelniający WEICON pozwala na uszczelnienie małych pęknięć i otworów w ciągu kilku minut. Jest to tworzywo sztuczne w sprayu, które może być stosowane wewnątrz i na zewnątrz, np. do uszczelniania rynien, dachów, przyczep kempingowych lub ścian basenów.


Przyklejanie mozaiki przy użyciu WEICON Speed-Flex®

WEICON Speed-Flex® charakteryzuje się szczególnie wysoką przyczepnością początkową. Dlatego jest idealny do przyklejania obrazów, lamp i stołów mozaikowych oraz wielu innych elementów - wspaniała sztuka mozaikowa może być tworzona z kamieni mozaikowych lub starych odłamków ceramiki i resztek płytek. Ponadto, klej może być używany do klejenia na powierzchniach pionowych i jednocześnie zastępuje konwencjonalne mocowania, takie jak śruby lub wkręty. Klej może być stosowany do mocowania znaków lub tabliczek informacyjnych, np. na ścianach.


Konserwacja armatury przy użyciu WEICON Fitting Spray

Moment, w którym drzwi lub okna zaczynają skrzypieć, jest sygnałem, że najwyższy czas na czyszczenie i konserwację okuć. Optymalnie sprawdza się w połączeniu z WEICON Fittings Spray. Nie zawiera silikonu, żywicy, kwasów ani rozpuszczalników i zapewnia smarowanie, pielęgnację i konserwację wszystkich okuć i zamków. Zapobiega to tarciu, zużyciu i skrzypieniu okuć lub zawiasów w oknach, drzwiach i bramach.