Awards and certifications

Atesty i Nagrody

Wynagrodzenie w doskonałej jakości, technologi i bezpieczeństwie.

Qualitypartner.jpg


Wyróżnienie TOP 100 w 2024 roku


Jeden ze 100 liderów innowacji: W 2024 roku po raz pierwszy otrzymaliśmy wyróżnienie TOP 100. Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie szczególnie innowacyjnym firmom średniej wielkości.

Siła innowacyjności wszystkich uczestniczących firm została określona na podstawie ponad 100 kryteriów z pięciu kategorii: Najwyższe kierownictwo promujące innowacje, klimat innowacyjny, innowacyjne procesy i organizacja, orientacja zewnętrzna / otwarta innowacja i sukces innowacyjny.


VTH Partner jakości


Od kwietnia 2019 roku należymy do PARTNERÓW JAKOŚCIOWYCH VTH Verband Technischer Handel e.V. Jest to zjednoczenie 24 firm które bezpośrednio współpracują z handlem technicznym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. VTH Verband Technischer Handel e.V. współpracuje bardzo ściśle ze swoimi członkami, jak również z przedsiębiorstwami przemysłowymi z różnych branż.


Sprawiedliwe Przedsiębiorstwo 2024


WEICON został uznany za Fair Company 2024 przez Fair Company Initiative. Inicjatywa ta jest znana jako największa inicjatywa pracodawców w Niemczech, która jest szczególnie zaangażowana w sprawiedliwe i zrównoważone środowisko pracy, zwłaszcza dla osób rozpoczynających karierę i młodych profesjonalistów.

Top-Arbeitgeber.jpg


Wynagrodzenie jako główny pracodawca roku 2024


Po raz kolejny jesteśmy jednym z najlepszych niemieckich pracodawców w sektorze MŚP. Jest to wynik badania przeprowadzonego przez magazyn biznesowy Focus-Business. Od 2019 roku sześć razy z rzędu znaleźliśmy się w rankingu i po raz kolejny jesteśmy jednym z najpopularniejszych pracodawców średniej wielkości. W tym roku zajęliśmy nawet drugie miejsce w kategorii "Przemysł". Analizowane firmy zostały ocenione pod kątem warunków pracy, możliwości rozwoju, uznania i kultury korporacyjnej. Dane pochodziły z różnych źródeł, takich jak ankieta online lub recenzje na różnych portalach internetowych.


Zdrowy Pracodawca 2023/24


Regionalna nagroda "Zdrowy Pracodawca" przyznawana przez EUPD Research opiera się na korporacyjnym standardzie oceny zdrowia (model CHES) ustanowionym w całych Niemczech. Otrzymaliśmynagrodę za wzorowe zarządzanie zdrowiem w firmie. W WEICON istnieje cały szereg środków, które koncentrująsię na zdrowiu pracowników. Należą do nich na przykład biurka o regulowanej wysokości dla wszystkich pracowników, wewnętrzna praktyka fizjoterapeutyczna, rowery firmowe i zróżnicowany asortyment żywności w firmowym bistro.


Certyfikacja ISO


ISO 9001 jest uznaną normą na całym świecie, która określa wymagania dotyczące efektywnego zarządzania jakością w przedsiębiorstwie. Od 2017 roku WEICON jest również jedną z firm certyfikowanych zgodnie z tą dobrze znaną normą. ISO 14001 jest uznaną na całym świecie normą, która określa wymagania dotyczące efektywnego systemu zarządzania środowiskowego w firmie. Od 2018 roku WEICON jest jedną z firm certyfikowanych zgodnie z tą normą.

Certyfikacja

WEICON otrzymał odznaki jakości na postawie ocen pracowników na platformie ratingowej KUNUNU.


Top Company


Wyznaczenie "Top Company". Ten znak jakości jest przyznawany przez ich pracowników jako pracodawców, którzy są dobrze oceniani na kunununu.com. Aby otrzymać tę pieczęć, firma musi otrzymać określoną liczbę ratingów, o minimalnej wartości 3. Tylko 3,9% firm ocenianych na Kunununu zakwalifikowało się do znaku "TOP COMPANY" - a WEICON należy do tego ekskluzywnego grona!


Open Company


Jeszcze bardziej ekskluzywne jest małe grono firm, które uzyskały znak jakości "OPEN COMPANY" - WEICON jest jednym z nich! Dzięki temu znakowi jakości tylko 1% firm na Kunununu wyróżnia się na tle konkurencji i przyciąga uwagę potencjalnych wnioskodawców. Aby otrzymać pieczęć zatwierdzenia "OPEN COMPANY", firmy muszą działać w sposób przejrzysty, udzielać informacji zwrotnych na temat słabych ocen lub zachęcać pracowników do samodzielnej oceny firmy.


Wynagrodzenie Transferu 2018


W 2018 roku wraz z profesorem dr Jörgiem Beckerem (profesorem informatyki biznesowej) i jego zespołem otrzymaliśmy nagrodę Transferu Uniwersytetu w Münsterze. Nagroda przyznawana jest za udaną współpracę między uniwersyteckimi zespołami badawczymi a partnerami pozauniwersyteckimi. Tytuł nagradzanego wspólnego projektu brzmi: "ISO 9001:201 5 icebricks".


Certyfikat wypłacalności CrefoZert


W 2018 roku otrzymaliśmy certyfikat wypłacalności CrefoZert od firmy świadczącej usługi finansowe Creditreform. Certyfikat poświadcza, że WEICON jest jednym z dwóch procent niemieckich przedsiębiorstw, które osiągnęły wyjątkowo wysoką ocenę zdolności kredytowej. Certyfikat jest również znakiem dla naszych partnerów biznesowych, że WEICON jest godnym zaufania partnerem do współpracy i że nasza firma jest symbolem stabilności ekonomicznej i bezpieczeństwa.


Nagroda: "świetne miejsce pracy 2013"


W 2013 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jeden z najlepszych pracodawców w naszym regionie. Ocena opierała się na anonimowej ankiecie przeprowadzonej wśród pracowników WEICON-u dotyczącej głównych tematów, takich jak zaufanie, identyfikacja z firmą, duch zespołowy, rozwój kariery, promocja zdrowia i równowaga między pracą a życiem prywatnym. Ponadto oceniono jakość działań w zakresie zasobów ludzkich i zarządzania firmą.