9 Jednostek na świecie

300+ Pracowników

30 Języków

190+ Fachowców technologi klejenia

O firmie WEICONSince 1947, WEICON has been producing speciality products for the industry in Germany. Our range of products includes special adhesives and sealants, technical sprays and high-performance assembly pastes and greases for all areas of industry - from production over repair up to maintenance. Beside the chemical products, we develop and distribute high-quality stripping tools under the brand WEICON TOOLS.

wide range of products

Szeroka gama produktów


Jesteśmy szczególnie dumni z naszej szerokiej gamy ponad 400 produktów. Oznacza to, że zawsze możemy zaoferować odpowiednie rozwiązania i zastosowania wszystkim naszym klientom z różnych branż i sektorów. Oprócz wysokiej jakości klejów w naszym asortymencie znajdują się także techniczne spraye i środki płynne, pasty montażowe i wysokowydajne smary oraz nasze narzędzia WEICON TOOLS do usuwania izolacji.


"Jesteśmy dumni z dostępności produktów na poziomie ponad 99%.”

Ralph Weidling, CEOavailable worldwide

Produkty WEICON są dostępny na całym świecie


Produkty WEICON są dostępne na całym świecie. Posiadamy dziewięć oddziałów międzynarodowych i jesteśmy reprezentowani w ponad 120 krajach przez ponad 1.200 partnerów handlowych. Dlatego możemy zaoferować Państwu usługi na całym świecie. Ponadto, co roku jesteśmy reprezentowani na wielu targach krajowych i międzynarodowych, na których prezentujemy nasze produkty, innowacje i szeroki zakres usług. Stale dostosowujemy się do wymagań naszych klientów do praktyki i środowiska.


“Jest to dla nas rzecz oczywista, aby być we właściwym miejscu i we właściwym czasie i oferować naszym klientom odpowiednie produkty.”

Arash Younesi, Exportcertified employees

Certyfikowani fachowcy


Certyfikowani fachowcy\n\nDzięki dobrze wyszkolonym fachowcom możemy zaoferować naszym klientom najlepsze doradztwo i obsługę, jakiej potrzebują. W zakresie szkoleń i doskonalenia zawodowego naszych pracowników intensywnie współpracujemy z instytutem IFAM w Bremen w niemczech.


“Naszym codziennym zadaniem jest ciągłe doskonalenie się. Tylko jako zespół możemy zapewnić zadowolenie klienta.”

Vitali Walter, Sales Director Internationalintensive sales support

Intensywne wsparcie sprzedaży


Chętnie dzielimy się z naszą wiedzą specjalistyczną z naszym klientami również w formie wykładów, indywidualnych szkoleń i kursów produktowych. Oprócz kursów szkoleniowych dostępne są również inne instrumenty wsparcia technicznego. Nasza wyszukiwarka klejów zapewnia orientację w dobraniu kleju, a nasza aplikacja WEICON App pozwala w każdej chwili szybki dostęp do danych dotyczące naszych produktów takich jak np. atesty.


“Naszą motywacją jest sukces Państwa firmy.”

Jan Pfingsten, Area Sales Managerextensive range of services

Szeroki zakres usług


Chętnie przeprowadzimy w naszym laboratorium testy klejenia na próbkach Państwa materiału i dokonamy idealnego wyboru kleju do indywidualnej aplikacji i zastosowania.\nOprócz wsparcia w postaci szkoleń i testów wytrzymałościowych, oferujemy wiele innych usług.\nW celu atrakcyjnej prezentacji naszych produktów w handlu specjalistycznym możemy zaoferować naszym klientom różne ekspozytory i półki, jak również materiały broszurowe w ponad 18 językach. Ponadto chętnie udostępniamy materiały zdjęciowe i wideo.


“My widzimy biznes oczami naszych klientów.”

Martin Ligart, Researchcommitment to sports

Zaangażowanie sportowe


Od lat wspieramy stowarzyszenia i wydarzenia w różnych dziedzinach. W piłce nożnej jesteśmy aktywni jako sponsorzy różnych drużyn z sektora zawodowego i amatorskiego, takich jak BVB Borussia Dortmund.


“Ta droga, którą razem podróżujemy prowadzi ona do sukcesu.”

Ralph Weidling, CEOOddziały WEICONProdukty WEICON są dostępne na całym świecie. Oprócz naszej centrali w Münster posiadamy dziewięć międzynarodowych oddziałów i jesteśmy reprezentowani w ponad 120 krajach przez ponad 1200 partnerów handlowych. Dzięki temu możemy oferować usługi na całym świecie. JELN Impregnation GmbH z Schwalmtal jest również częścią naszej rodzinnej firmy od 2022 roku. Dowiedz się więcej o naszych różnych oddziałach tutaj.

WEICON Middle East

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie | od 2005


1 marca 2005 została otwarta pierwsza nasza filia, WEICON Middle East LLC z siedzibą w Dubaju- Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Już ponad 750 klientów jest obsługiwanych przez zespół WEICON Middle East. Wyszkoleni w niemieckim Instytucie Fraunhofera w Bremen specjaliści klejenia, elastyczność i bardzo krótkie terminy dostaw to jedne z wielu cech naszego zespołu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W temperaturach sięgających +45°C ponad 1.000.000 różnych produktów WEICON znalazło swoich nabywców w regionie.

Aktualnie oddział w Dubaju obsługuje Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Bahrajn, Kuwejt, Oman, Indie i jedenaście krajów Afryki Wschodniej. Tamtejsze biuro posiada powierzchnię 1.100 m². W magazynie możemy przechowywać do 150 palet- powierzchnia półek odpowiada ok. 300 metrom bieżącym. To pozwala nam zagwarantować lokalne, szybkie i solidne dostawy do klientów.

Thorsten Lutz i jego ekipa odpowiadają za dystrybucję produktów WEICON oraz wsparcie techniczne dla naszych klientów w regionie Zatoki. Zespół liczy dwanaście osób, w tym sześciu terenowych przedstawicieli handlowych.

Email Strona Internetowa

WEICON Inc.

Ontario, Kanada | od 2008


Od 1 września 2008 WEICON jest reprezentowany w Ameryce Północnej poprzez oddział- WEICON Inc. z siedzibą w kanadyjskim Kitchener, Ontario.

W nasze produkty zaopatrujemy klientów z najważniejszych sektorów gospodarki Kanady, m.in. przemysłu wytwórczego, górnictwa, sektora naftowo-gazowego.

Na powierzchni 320 m² mieszczą się biuro oraz magazyn, który pięćdziesiąt stanowisk paletowych wykorzystuje do przechowywania ponad 30 000 artykułów dla potrzeb klientów w Ameryce Północnej.


WEICON Inc. · 20 Steckle Place · Unit 20 · Kitchener · Ontario N2E 2C3 · Canada

Email Strona Internetowa

WEICON Türkiye

Stambuł, Turcja | od 2011


Od kwietnia 2011 WEICON działa poprzez swój oddział w Stambule (Turcja). WEICON Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti. obsługuje naszych klientów z regionu Cieśniny Bosfor.

Wielomilionowy Stambuł, położony pomiędzy Europą i Azją, jest doskonałą lokalizacją na naszą filię w Turcji. Produkty WEICON trafiają do klientów i partnerów nie tylko w samej Turcji, ale i też w krajach sąsiadujących.

Duża powierzchnia składowania, jaką posiadamy w naszym oddziale, zapewnia dobrą dostępność naszych produktów oraz sprawną logistykę.

Wsparcie techniczne oraz serwis dla klientów w regionie zapewnia zespół, którym kieruje Tolga Aksöz


WEICON Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti. · Orhan Gazi Mahallesi 16. Yol Sokak No: 6 · 34517 Hadımköy-Esenyurt · İstanbul · Türkiye

Email Strona Internetowa

WEICON Romania

Targu Mures, Rumunia | od 2012


Nasz oddział w Rumunii został otwarty w marcu 2012, zaś w roku 2013 zyskał nową siedzibę.

Oficjalne biuro WEICON w Rumunii zostało ulokowane w Targu Mures, w samym sercu kraju, w listopadzie 2013. Nasi pracownicy w Targu Mures obsługują wielu klientów na terenie całej Rumunii.

Magazyn zapewnia dostęp do całego zakresu produktów WEICON, co sprawia, że nasz serwis jest szybki i elastyczny.


WEICON Romania SRL · Str. Podului Nr. 1 · 547176 Budiu Mic (Targu Mures) · Romania

Email Strona Internetowa

WEICON SA

Kapsztad, Republika Południowej Afryki | od 2013


W listopadzie w roku 2013 założyliśmy w Afryce Południowej nasz oddział WEICON SA Pty Ltd. w Muizenberg koło Kapsztadu

Kierownik oddziału, Peter Leibbrandt, nadzoruje zespół dziesięciu dobrze wyszkolonych pracowników i przedstawicieli handlowych w Johannesburgu, Durbanie, Port Elizabeth i Kapsztadzie. W ten sposób możemy zapewnić naszym klientom najlepszą i bezpośrednią obsługę naszego zespołu.

Oprócz Republiki Południowej Afryki nasze biuro w Kapsztadzie obsługuje również sąsiednie kraje: Botswanę, Zimbabwe, Zambię i Namibię. Nasza zdolność przystosowania się do klientów i bardzo krótki czas dostawy są naszą mocą i odróżniają nas od innych konkurentów na rynku.

Nasz oddział ma powierzchnię ok. 220 m2. W magazynie w Muizenberg jest miejsce na 45 palet produktów WEICON. Dzięki temu możemy zagwarantować, że nasi klienci otrzymują produkty szybko i niezawodnie przez zespół WEICON na miejscu.


WEICON SA (Pty) Ltd · Unit No. D1 · Enterprise Village · Capricorn Drive · Capricorn Park Muizenberg 7945 (Cape Town) · South Africa

Email Strona Internetowa

WEICON South East Asia

Singapur | od 2015


WEICON South East Asia Pte. Ltd. – our branch in Singapore.

WEICON South East Asia Pte. Ltd. to nazwa naszej nowej siedziby w Singapurze.

Pod koniec 2015 roku otworzyliśmy nasz międzynarodowy oddział w Singapurze. Zespół naszego oddziału jest odpowiedzialny za wsparcie naszych klientów w Azji Południowo-Wschodniej.

Nasza lokalizacja pozwala nam szybko reagować na rosnące wymagania i wspierać ciekawe i wymagające projekty w tym regionie.


WEICON South East Asia Pte Ltd · 7 Soon Lee Street · #01-11 iSpace · Singapore 627608

Email Strona Internetowa

WEICON Czech Republic

Cieplice, Czechy | od 2016


W marcu 2016 roku otworzyliśmy nasz siódmy zagraniczny oddział w Teplicach, na północy Czech.

Czechy są rynkiem o wysokim potencjale ekonomicznym. Kraj jest członkiem Unii Europejskiej od maja 2004. Trzynaście lat po wejściu do Unii są jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Gospodarka czeska jest silnie zorientowana na przemysł, jej mocno rozwinięte sektory to motoryzacyjny, metalurgiczny, maszynowy, chemiczny oraz spożywczy. Stanowią one mocny rynek dla naszych produktów.

Oddział nasz, WEICON Czech Republic s.r.o., ma siedzibę w położonych blisko granicy z Niemcami Teplicach. Firmą zarządza Vladimir Dufek.


WEICON Czech Republic s.r.o. · Teplická 305 · 417 61 Teplice-Bystřany · Česká republika

Email Strona Internetowa

WEICON Ibérica S.L.

Madryt, Hiszpania | od 2017


Na początku 2017 roku otworzyliśmy swoją ósmą filię międzynarodowąw stolicy Hiszpanii, Madrycie.

Dyrektor naszego oddziału, Alejandro González Cámara, wraz z zespołem odpowiada za obsługę i pozyskiwanie nowych klientów na Półwyspie Iberyjskim.

Hiszpania jest kolejnym ważnym europejskim krajem przemysłowym i nasza obecność na tym rynku jest dla nas równie ważna. Istotnymi i stale rozwijającymi się działami gospodarki narodowej są tam przemysł spożywczy, motoryzacyjny oraz inżynieria mechaniczna.


Weicon Ibérica Soluciones Industriales S.L. · Av. de Somosierra 18, Nave 6 · San Sebastián de los Reyes · 28703 Madrid

Email Strona Internetowa

WEICON Italia S.r.L.

Genua, Włochy | od 2018


W październiku 2018 do grona naszych międzynarodowych oddziałów dołączyła filia we Włoszech.

WEICON Italia s.r.l., bo tak nazywa się ten oddział, ma swoją znajduje się we włoskim mieście portowym Genua, na północnym zachodzie kraju. „Otwierając nasz nowy międzynarodowy oddział wzmacniamy naszą pozycję na rynku włoskim w przekonaniu o obiecującym jego rozwoju” – podsumowuje Ralph Weildling.

Włochy są dla nas interesującym rynkiem, w który jesteśmy zaangażowani od dłuższego czasu. To jeden z największych krajów uprzemysłowionych na świecie i nasza obecność tutaj ma dla nas duże znaczenie. Najbardziej istotnymi działami gospodarki są przemysł maszynowy, lotniczy i samochodowy, stoczniowy, chemiczny, tekstylny jak również sektor produktów elektronicznych.

Włochy stanowią zatem szeroki rynek dla naszych produktów. Wraz z naszym oddziałem w północnych Włoszech chcemy pozytywnie odpowiedzieć na jego potrzeby.


WEICON Italia S.r.L. · Via Capitano del Popolo, 20 · 16156 Genova · Italy

Email Strona Internetowa

JELN Imprägnierung GmbH

Schwalmtal, Niemcy | od 2022


Od 2003 roku JELN Impregnation GmbH produkuje różnorodne produkty do wymagających zastosowań przemysłowych.

Oprócz systemów do powlekania oraz ochrony przed zużyciem i korozją firma produkuje masy odlewnicze i systemy klejące, takie jak kleje odporne na uderzenia oraz kleje posiadające atesty do stosowania w przemyśle spożywczym. Specjalne produkty firmy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak produkcja systemów pompowych, technologia oczyszczania ścieków, przemysł chemiczny, budowa maszyn, przemysł papierniczy czy elektrownie. JELN GmbH & Co. KG ma siedzibę w Schwalmtal w Nadrenii Północnej-Westfalii. Firma należy do WEICON od 2022 roku.


JELN Imprägnierung GmbH · Vogelsrather Weg 25 · 41366 Schwalmtal · Germany

Email Strona Internetowa

We support:In 2007, we started our support of the German Bundesliga team of Borussia Dortmund. Since then, we have also been members of the Business Club 09. In 2011, we launched the WEICON BVB Special Edition - 14 different WEICON products in a black and yellow design - the colours of Borussia Dortmund.
 

This range of special products includes for example a cable stripper, a repair adhesive for football-shoes, a cockpit spray, a foam cleaner and a "Championship Trophy Cleaner", a spray for the cleaning of stainless steel.Since 2007, we have been the main sponsor of the soccer team of TSV Handorf, close to Münster.Since 2005, we have supported the junior teams of Gelb-Schwarz Hohenholte and have been sponsor of advertising boards at the Teltheide stadium.Since January 2016, we have been the main sponsor and namesake of the Münster-based triathlon club “WEICON Tri Finish Münster”. 
With more than 250 members, the club is both the largest triathlon club in the state of North Rhine-Westphalia and one of the most successful. The professionals even compete in the Bundesliga, but they are of course joined by many competitive amateurs. Training is better together.Jesteśmy głównym sponsorem klubu triathlonowego Tri Finish Münster oraz triathlonu dla dzieci KIDMAN. 
Od 2019 roku jesteśmy sponsorem KIDMAN Children's Triathlon w Muenster. Na imprezie sportowej dla małych triathlonistów pokonywane są różne dystanse w zależności od ich wieku. W 2019 roku KIDMAN odbył się po raz 18.Since 2007, we have been sponsor of the Volksbank Münster Marathon. 
Many employees of WEICON enjoy sports and take part in the marathon relay every year. Every year we register up to ten relay teams for the marathon in our home town. Some staff members even run the full distance every year. This means that more than one third of the entire staff took part in this well-known Münster sporting event – definitely a number to be proud of!Since 2008, we have supported the City Triathlon in Münster.  
Every year, some of our employees take part in this sports event to compete with other sportsmen in swimming, cycling and running.Od 2014 roku jesteśmy srebrnym partnerem zespołu HAWKS Racing z Hamburga. Zespół startuje w Formule Student, a my wspieramy ich naszymi produktami. 
Formula Student Germany (FSG) to międzynarodowe zawody konstrukcyjne dla studentów, organizowane corocznie od 2006 roku. Zespoły studentów z całego świata rywalizują ze swoimi samodzielnie skonstruowanymi samochodami wyścigowymi.Since 2005, employees and friends of the company have formed teams for our annual soccer tournament - the WEICON Cup. 
In two divisions, two teams qualify for the final match where the players then fight for the trophy. The main point, however, is not the success and the title - fun and team spirit are much more important for the players. The WEICON Cup is a well-established event in our company agenda.We have been official sponsor of the soccer team Preußen Münster for years. 
As a Münster-based company, our involvement with Preußen is a matter close to our hearts in order to support local sports.