Historia i innowacje


 

2024Obcinak do kabli płaskich i okrągłych


Obcinak do kabli płaskich i okrągłych to uniwersalny obcinak do kabli, który może być używany do obróbki zarówno kabli płaskich, jak i okrągłych. Narzędzie zostało zaprojektowane do kabli płaskich o szerokości do 18 mm oraz do kabli okrągłych o średnicy od 6 do 13 mm.

2023


Zmiana nazwy spółki Jeln GmbH na WEICON Production GmbH

Szczypce do ściągania izolacji No. 5 Pro

Do wszystkich popularnych przewodów elastycznych i litych

Klasyczne szczypce do ściągania izolacji WEICON TOOLS No. 5 zostały zmodyfikowane i wprowadzone na rynek w nowym designie oraz z dodatkowym obszarem działania. Szczypce mają duży zakres zastosowania, dzięki czemu mogą być używane w wielu różnych obszarach. Szczypce automatyczne służą do zdejmowania izolacji ze wszystkich standardowych przewodów giętkich i litych o przekroju od 0,2 do 16 mm².

2022


Nabycie spółki Jeln GmbH 

Green Line

Narzędzia o zrównoważonym charakterze do usuwania izolacji

WEICON TOOLS Green Line - pierwsze na świecie narzędzia do usuwania izolacji wykonane w 97% z surowców odnawialnych i nadających się do recyklingu. Linia Green Line obejmuje w sumie czternaście różnych narzędzi - od noży do kabli i szczypiec do ściągania izolacji po wielofunkcyjnych narzędzi do zdejmowania izolacji.

2021


Rozbudowa działu klejów z naciskiem na żywice epoksydowe  

Nagroda Dostawca Roku 2021" w dziedzinie techniki klejenia"

2020


Rozbudowa siedziby głównej w Münster

Rozbudowa naszego laboratorium szkoleniowego

Zwycięzca Reddot

Ann-Katrin Weidling dołącza do zarządu firmy

Precision Wire Stripper S

Precyzyjny ściągacz izolacji S

Nagroda Red Dot za precyzyjny ściągacz izolacji S

Nasza precyzyjna ściągaczka do drutu S została wyróżniona nagrodą Red Dot Award 2020 za design produktu. 
Nagroda Red Dot jest jednym z najbardziej znanych na świecie znaków jakości za dobre wzornictwo i przemyślany projekt.  Dzięki specjalnej ściągarce do kabli można szybko i łatwo obrabiać bardzo cienkie druty i przewody.

2019


WEICON wystawia się na targach Hannover Messe od 60 lat

Pierwsze miejsce "Top Employer Medium-Sized Businesses 2019" wśród firm chemicznych i farmaceutycznych

2018


 Zakończenie rozbudowy siedziby w Münster

Założenie spółki WEICON Italia S.r.l. w Genui

Innovation Cat Cable Stripper No. 10

Ściągacz do izolacji kabli Cat nr 10

Specjalnie do przewodów transmisji danych i kabli sieciowych

Umożliwia bezpieczne i wygodne zdejmowanie izolacji ze wszystkich popularnych kabli do transmisji danych i sieci. Ergonomiczny kształt uchwytu sprawia, że narzędzie jest szczególnie łatwe w obsłudze. Zaokrąglona i zajmująca niewiele miejsca głowica narzędzia jest dokładnie dopasowana do geometrii nowoczesnych puszek do ścian szczelinowych.

 

Innovation Stripper No. 1 F Plus

Ściągacz izolacji nr 1 F Plus

Zdejmowanie i usuwanie izolacji podczas jednej czynności

Narzędzie umożliwia szybkie i łatwe zdejmowanie izolacji i ściąganie izolacji z kabli koncentrycznych w jednej operacji. Dla No. 1 F Plus dostępne są różne wkłady ostrzy o różnych wymiarach ściągania izolacji, które można wygodnie wymieniać za pomocą systemu click.

 

2017


 Ukończenie rozbudowy centrali w Münster

Otwarcie oddziału WEICON Ibérica S.L./Hiszpania

Certyfikacja ISO

2016


 Otwarcie oddziału WEICON w Czechach

10 lat WEICON Pen-System

Rozpoczęcie rozbudowy siedziby w Münster

Innovations_Quadro-Stripper No. 16

Quadro-Stripper Nr 16

Ergonomiczny kształt
najnowszy model WEICON

Odizolowywanie i zdejmowanie izolacji ze wszystkich popularnych kabli okrągłych od 8 - 13 mm ø, ostrze hakowe i powierzchnia do zdejmowania izolacji są zintegrowane. Szybkie i łatwe cięcie wzdłużne dzięki zoptymalizowanemu prowadzeniu kabla w obudowie. Zintegrowana powierzchnia do ściągania izolacji dla wszystkich elastycznych i litych przewodów o przekrojach 0,5 mm², 0,75 mm², 1,5 mm², 2,5 mm², 4,0 mm² i 6,0 mm². Wysuwane ostrze haka, można je pewnie zablokować w każdej pozycji i łatwo wymienić.

 

Innovations WEICON CBC

CBC Klinująca masa uszczelniająca


Został opracowany specjalnie do pod- i nadpodłogowego układania trudnych do wyrównania instalacji. Służy jako zamiennik elementów złącznych i zużytych płyt stalowych oraz zapewnia bezpośredni kontakt z obrobionymi lub nieobrobionymi płytami fundamentowymi.

 

Innovation

Linia NSF dla sektora spożywczego


W przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym obowiązują najwyższe standardy higieny. Do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji maszyn i urządzeń w tych wrażliwych obszarach opracowaliśmy specjalne produkty spełniające te wysokie wymagania - WEICON NSF Line.

Innovation NSF

2015


Aplikacja WEICON została opublikowana

Fundacja firmowa WEICON South East Asia w Singapurze.

Innovations

WEICON App


Czy znasz naszą aplikację WEICON? Została stworzona po to, abyś zawsze miał przy sobie wszystkie informacje o produktach, dokumenty, zdjęcia, filmy i nowości z WEICON. Szybko, bezpłatnie i nieskomplikowanie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Aplikacja WEICON App jest codziennie aktualizowana o nowe dane, dzięki czemu jest zawsze aktualna.

Innovations

2014


Pierwsze wydanie katalogu ogólnego WEICON

Wyszukiwarka klejów wchodzi do sieci

WEICON uczestniczy w 52 targach branżowych w kraju i za granicą

Innovation Adhesive-Finder

Wyszukiwarka klejów


Dzięki naszej wyszukiwarce klejów, możliwe jest szybkie i łatwe znalezienie odpowiedniego kleju WEICON dla danej aplikacji. Za pomocą kilku opcji wyboru, można łatwo określić podstawowe warunki, takie jak materiały i zakres temperatur, a następnie przejść bezpośrednio do wyboru odpowiednich klejów WEICON.

Wyszukiwarka klejów

Innovation Adhesive-Finder

2013


Otwarcie oddziału WEICON SA w Muizenberg/RPA

2012


cZałożenie spółki WEICON Romania w Targu Mures, Rumunia

Pierwszy numer magazynu firmowego WEICON News

Innovationen_White-Line

WEICONLOCK® 1 linia


WEICONLOCK typy 301-38, AN 301-48, AN 301-65 i AN 301-72 należą do linii serii 1, która uwzględnia podwyższone wymagania w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy.
Umożliwiają one również zastosowanie w newralgicznych obszarach produkcyjnych.

Innovation Pen

 

Innovation Stripper S 4-28 Multi

Nóż do kabli


Wraz z linią S-Line opracowaliśmy całą rodzinę produktów w zakresie noży kablowych. Linia ta składa się z noża z dodatkowym ostrzem hakowym, noża kablowego ze zintegrowanym wskaźnikiem naprężenia oraz noża, który posiada dodatkową funkcję ściągania izolacji w obudowie. W ten sposób dzięki S-Line oferujemy odpowiednie narzędzie dla każdej potrzeby!


Innovation Cable Stripper S 4-28 Multi

2011


Otwarcie oddziału WEICON Kimya Sanayi w Stambule/Turcja

Uruchomienie internetowego sklepu WEICON

2010


Powiększenie siedziby firmy o nowe 15 200 m² terenu

Innovation 310M 2K

Flex 310 M 2K


Dzięki MS-Polymer Flex 310 M 2K opracowaliśmy mocny klej dwuskładnikowy, który może być przetwarzany za pomocą klasycznej prasy kartridżowej.

2009


 WEICON staje się członkiem Niemieckiego Stowarzyszenie Technologii Klejenia (IVK)

Innovations Solar-Flex

Solar-Flex


Do bezpiecznego mocowania systemów solarnych i fotowoltaicznych opracowaliśmy specjalny klej Solar-Flex. W 2009 roku na budynkach firmy WEICON zamontowano system solarny przy użyciu elastycznego kleju i uszczelniacza.

2008


Otwarcie oddziału WEICON Inc. w Kitchener/Kanada

Innovation PE-PP 45

Easy-Mix PE-PP 45


Specjalnie dla potrzeb klejenia strukturalnego tworzyw niskoenergetycznych opracowaliśmy wysokowytrzymały klej umożliwiający pracę bezpieczną dla procesu - WEICON Easy-Mix PE-PP 45.

2006


Uzyskanie patentu na WEICONLOCK® Pen System

Rozbudowa siedziby firmy przy Königsberger Straße/Münster

Innovation Pen-System

Pen-System


WEICON Pen System to nasze opatentowane opakowanie dla klejów jednoskładnikowych. Ma ono kształt długopisu i jest równie wygodne w trzymaniu. Gwarantuje to łatwe i przyjazne dla użytkownika dozowanie kleju oraz czystą obróbkę.

Innovation Pen-System

 

Innovation Alu Grinding Protection

Zabezpieczenie przed ścieraniem aluminium


Ochrona przed ścieraniem WEICON działa jako środek chłodzący i antyadhezyjny podczas procesu szlifowania. Obniża temperaturę w miejscu zastosowania i tworzy na materiale ściernym warstwę antyadhezyjną bez silikonu. Żywotność ściernicy podczas obróbki aluminium wynosi w normalnym trybie pracy jedynie ok. 30 minut. Dzięki zastosowaniu środka ochronnego WEICON , żywotność zwiększa się nawet o 350%.

2005


Otwarcie oddziału WEICON Middle East LLC w Dubaju/ZEA

2004


Rozpoczęcie współpracy z Niemieckim Instytutem Fraunhofera (IFAM)

2002


 Zmiana nazwy z P.W. Weidling & Sohn na WEICON GmbH & Co. KG

2000


Niemiecka Nagroda Federalna dla WEICON Duo-Crimp nr 300 jako wybitnego osiągnięcia w dziedzinie innowacji

Ralph Weidling przejmuje zarządzanie firmą

Innovation No. 300

Duo-Crimp Nr 300


Nagroda Federalna 2000 za wybitne osiągnięcia innowacyjne

WEICON Duo-Crimp nr 300 umożliwia zdejmowanie izolacji z przewodów i zaciskanie końcówek przewodów. Dzięki automatycznemu systemowi skanowania nie jest konieczne dopasowanie do przekroju przewodu. Stripper posiada optyczną skalę długości 8 - 20 mm i nadaje się do wszystkich popularnych przewodów giętkich i litych w zakresie 0,5 mm² - 6,0 mm². Duo-Crimp No. 300 ściąga żyły na długość 5 mm, zapobiegając w ten sposób rozplataniu się poszczególnych żył. Przewód może być następnie skręcony.

 

Innovation Flex+Bond

Flex+bond®


WEICON Flex+bond to jednoskładnikowy, trwale elastyczny klej i uszczelniacz o wielu możliwościach zastosowania i wysokiej sile klejenia. Można nim kleić i łączyć ze sobą prawie wszystkie materiały, takie jak metal, drewno, plastik, ceramikę czy szkło. Klej jest odporny na warunki atmosferyczne, stabilny na promieniowanie UV, nie zawiera silikonów i może być szlifowany lub malowany.

1997


Rozpoczęcie współpracy z holenderską firmą Willteco B.V.

Pierwszy projekt morskizabezpieczanie transportu platformy wiertniczej w Portugalii

Innovations WEICON C

Transport platformy olejowej z WEICON C


Niezwykłym obszarem zastosowania WEICON Plastic Steel jest zabezpieczenie transportowe dla ruchomych platform wiertniczych. W rzeczywistości jesteśmy jedynym dostawcą tej opatentowanej metody transportowej na świecie. Nasza stal plastyczna wykorzystywana jest do ochrony wysuwanych stalowych nóg platform przed uszkodzeniem podczas transportu. Dzięki zabezpieczeniu platform za pomocą WEICON Plastic Steel, mogą one być transportowane z jednej lokalizacji do drugiej szybciej, bezpieczniej i bezproblemowo.

1995


Innovations RK-1300 RK-1500

RK-1300 i RK-1500


Opracowanie wyjątkowo mocnych klejów do metalu, które są przetwarzane metodą no-mix i po raz pierwszy zostały wprowadzone na rynek w małych pojemnikach - WEICON RK-1300 i RK-1500.

1993


NNowa siedziba centrali firmy przy Königsberger Straße 255, Münster

1987


Ralph Weidling dołącza do firmy

Premiera klejów anaerobowych WEICONLOCK

1969


Nowa siedziba centrali firmy na An der Kleimannbrücke, Münster

1967


Wejście nowej linii produktowej-Stripping Tools

1964


Gerd Weidling przejmuje zarządzanie firmą

1960


Przeniesienie firmy do Schleebrüggenkamp w Münster

1959


Pierwszy udział w Targach Hannover

1958


Pierwszy udział w Targach Górnictwa w Essen

1957


Gerd Weidling dołącza do firmy

Firma przekształca się w spółkę partnerską

1950


Firma przenosi się na Engelstraße, Münster

1947


Powstaje firma P.W. Weidling & Sohn