Od plastiku do kartonu

WEICON TOOLS opakowanie


WEICON TOOLS zmiana opakowania


Oprócz produktów chemicznych w naszym asortymencie znajdują się również narzędzia do usuwania izolacji WEICON TOOLS. Od początku roku 2020 opakowania z tworzyw sztucznych trudno znaleźć w naszym magazynie WEICON TOOLS. Wynika to z faktu, że w przyszłości narzędzia będą pakowane wyłącznie w nowe, nadające się do recyklingu kartony.

Przejście na nowe opakowanie będzie stopniowe i zajmie trochę czasu.


WEICON TOOLS dlaczego zrezygnowaliśmy z plastiku


Zrównoważony rozwój i staranne wykorzystanie zasobów to są ważne kwestie które będą jeszcze ważniejsze w przyszłości. Już dzisiaj mamy tony śmieci plastikowych w najbardziej odległych częściach planety. My jako firma widzimy w tym naszą odpowiedzialność społeczną, nasze procesy optymalizować na korzyść natury i redukcje naszego śladu ekologicznego. Zmiana opakowań plastikowych na opakowanie z tektury można zrealizować bez utraty funkcji, a zatem a ważny krok w naszej przyszłości!

Wymiana pozwoli nam zaoszczędzić ponad sześć ton plastiku rocznie.


Zawsze regionalny


Nie nowy, ale wciąż kluczowy aspekt klimatyczny: że nasze NARZĘDZIA WEICON są produkowane wyłącznie w niemczech w Ascheberg koło Münster. To jest fakt że wielu innych producentów produkuje w Azji. Nasze narzędzia są wytwarzane wyłącznie z własnej energii słonecznej. Nawet wadliwe produkty czy odpadki nie są usuwane tylko łączone do nowego procesu w łancuchu produkcyjnym.

Zrównoważona produkcja - "made in Germany" to nie jest tylko pusta obietnica.


Przemysł chemiczny i ochrona środowiska nie są ze sobą sprzeczne


WEICON produkuje specjalne produkty dla przemysłu. Zajmujemy się dystrybucją sprayów technicznych, smarów, past montażowych, klejów i uszczelniaczy. Wiele z tych produktów zawiera chemię i na pierwszy rzut oka nie przyczynia się w dużym stopniu do ochrony środowiska. Jednak wiele osób nie wie, że stosowanie klejów może mieć trwały efekt. Dlatego chcielibyśmy Państwa zwrócić uwagę.

Możeszprzeczytaćwięcej o tym jak kleje nasz świat w przyszłości zmieną.