Sustainability

Zrównoważony rozwój

Przyszłość tkwi w techologii klejenia

Klej łączy nasz światNaprawianie zamiast wyrzucania - klej daje zepsutym rzeczom drugą szansę

Ochrona zasobów jest ważnym tematem naszych czasów

Kleje wspomagają energooszczędne i wydajne procesy produkcyjne

Kleje są stosowane w technologii energii odnawialnej


Klej łączy nasz światKlejenie umożliwia łączeniemateriałów takich jak- drewno, metale, plastik, szkło, ceramike, papier, ze sobą lub między sobą. Codziennie spotykamy się z klejami. Dla nas są one jak niewidzialne towarzysze, które trzymają świat razem jako całość. Czy to w dużych gałęziach przemysłu, czy też w domu w znanych nam czterech ścianach, czy to w pracy, czy na drodze - wszędzie wnoszą nam kleje cenny wkład w postępowe życie.

Sustainability-World

Naprawianie zamiast wyrzucania - klej daje zepsutym rzeczom drugą szansęHasło "zrównoważony rozwój" jest na ustach wszystkich, niemalże trendowym tematem naszych czasów. . Ale w jaki sposób można rzeczywiście wdrożyć zrównoważony rozwój w codziennej praktyce? W zasadzie, każdy może żyć w sposób zrównoważony. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, by nie używać plastikowych toreb, korzystać z roweru, czy zachować wartość wszystkich przedmiotów. Tendem jest także naprawa uszkodzonych maszyn a nie zamiana na nowe. Wiele rzeczy można używać przez lata bez konieczności ich wymiany. I tu właśnie pojawiają się kleje: są one ogromną pomocą w przedłużaniu życia wszelkiego rodzaju rzeczy. Czy to do łatania podeszwy buta, do rozbitej porcelany, czy naprawy zderzaka samochodowego. Dla prawie każdego problemu istnieje rozwiązanie w zakresie klejenia.


Learn more

Repairing instead of throwing away – adhesives enable sustainable living

Ochrona zasobów jest ważnym tematem naszych czasówJuż w trakcie produkcji można oszczędzać zasoby poprzez klejenie. Ponieważ klejenie nie zmienia powierzchni materiałów, w przeciwieństwie na przykład do spawania lub nitowania. Klejenie nie powoduje ani strat ani uszkodzeń materiału. Ponadto, małe ilości kleju wystarczają zazwyczaj do wykonania nawet dużych połączeń - także dzięki pomysłowym systemom dozowania. Te systemy dozowania są stale rozwijane, aby proces klejenia był jeszcze prostszy.

Saving resources is an important topic today

Kleje wspomagają energooszczędne i wydajne procesy produkcyjneKleje utrzymują procesy w ruchu i zwiększają rentowność firm. Optymalizują one przepływy pracy i pomagają zaoszczędzić znaczne koszty. Na przykład, połączenia śrubowe i gwinty nowoczesnych systemów grzewczych w produkcji są uszczelniane klejami i uszczelniaczami anaerobowymi, szczególnie do połączeń metalowych. Zapewnia to stałą jakość i niezawodność procesu w produkcji seryjnej. Dzięki odpowiedniemu klejowi przedsiębiorstwa są w stanie szybko i elastycznie reagować na indywidualne wymagania - zarówno w przypadku specjalnych połączeń, jak i szybkich napraw. Specjalne systemy żywic epoksydowych mogą być stosowane na przykład w systemach reliningu, które są trudne do ustawienia lub do naprawy skorodowanych pomp.

Adhesives contribute to energy-saving and efficient production processes

Kleje są stosowane w technologii energii odnawialnejElektrownie słoneczne farmz fotowoltaiczne albo wiatowe lub geotermalne pompy ciepła są niezbędne do grodukcji energii. W ich produkcji, montażu i konserwacji grają kleje ważną rolę. Naprzykład elastyczne kleje na bazie MS-polimeru, o bardzo wysokiej przyczepności początkowej i szybkim tworzeniu, zostały sostały specialnie opracowane do sektoru solarnego. Nasze produkty są również szeroko stosowane w konserwacji elektrowni wiatrowych i geotermalnych pomp ciepła, dzięki czemu żywotność tych maszyn jest znacznie wydłużona.

Adhesives are used in generating renewable energies